3-4.12.2024 Warszawa
Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników szkolenia z Europejską Ramową Architekturą FRAME. Szkolenie adresowane jest do osób które na co dzień zajmują się planowaniem, wdrażaniem, eksploatacją i/lub rozwojem systemów teleinformatycznych dla transportu po stronie zamawiającego, wykonawcy lub inżyniera kontraktu, niezależnie od podejmowanej roli w zespole.
5.12.2024 Warszawa
Celem szkolenia jest zdobycie umiejętności w zakresie wykorzystania niezbędnych narzędzi i metod w pozyskaniu inwestora do samorządu.
19 grudnia 2024 on-line
Szkolenie adresowane jest do osób odpowiedzialnych za funkcjonowanie systemu e-doręczeń w instytucjach publicznych oraz pracowników przekazujących korespondencję do klientów i stron postępowań administracyjnych i podatkowych. Dzięki udziałowi w szkoleniu dowiedzą się oni jak szczegółowo przygotować się do wdrożenia pod względem organizacyjnym oraz jak skutecznie doręczyć korespondencję po 1 stycznia 2025 r. z uwzględnieniem okresu przejściowego.
Program ramowy:
Blok 1: Domyślna cyfrowość doręczeń instytucji publicznych – na czym polega Publiczna Usługa Rejestrowanego Doręczenia Elektronicznego (PURDE) i Publiczna Usługa Hybrydowa (PUH)
Blok 2: BAE jako nowy rejestr publiczny – konsekwencje wpisu, zasady działania i sposoby wyszukiwania
Blok 3: Wyjątki od doręczeń elektronicznych- kiedy i jak stosować?
Blok 4: Dowody potwierdzenia odbioru korespondencji - dowody: nadania, otrzymania, odrzucenia, techniczne oraz EPO
Blok 5: Nowa hierarchia doręczania pism na gruncie KPA i Ordynacji Podatkowej - modyfikacja modelu E-doręczeń
Blok 6: E-doręczenia, a ePUAP – analogie i różnice w działaniu oraz możliwość dalszego wykorzystania ePUAP
Blok 7: Szczegółowe omówienie sposobu doręczenia pism do różnych grup odbiorców w ramach
Blok 8: postępowań administracyjnych/podatkowych po wejściu podmiotu w system e-Doręczeń
Blok 9: Jak przygotować instytucje do wprowadzenia e-Doręczeń krok po kroku
Blok 10: Obowiązki operatora wyznaczonego w zakresie świadczenia usług PURDE i PUH - zasady rozliczeń i reklamacji
Blok 11: Prezentacja pracy na środowisku testowym e-Doręczeń
Blok 12: Problematyka podpisywania pism i orzecznictwo sądów administracyjnych w kontekście e-Doręczeń.
Blok 13: Pytania i odpowiedzi
30 stycznia 2025 Warszawa
W świecie pełnym szumu informacyjnego, fake-newsów, niezliczonej ilości bodźców i ścieżek komunikacji łatwo jest wpaść w nieskończoną pętlę chaosu. Pierwszym odczuciem jest uczucie braku kontroli, co z kolei powoduje niepokój, stres i obniżenie wydajności. Chaosu, który jest częścią natury, nie da się wyeliminować ze środowiska, w którym żyjemy ale można go ograniczyć. W szczególności chaosu, który tworzymy sami. Odzyskanie spokoju i poczucia kontroli nad tym co robimy i na co mamy wpływ nie tylko pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, ale znacząco zwiększa naszą produktywność i efektywność a w rezultacie funkcjonowanie własnego przedsiębiorstwa.
Celem szkolenia jest omówienie aktualnych przepisów dotyczących zimowego utrzymania dróg, poznanie zadań zarządców dróg i terenów komunalnych oraz właścicieli nieruchomości w zakresie zimowego utrzymania dróg, ulic i chodników.
Uczestnicy szkolenia poznają elementy niezbędne do uważnego odnotowania błędów w trakcie kontroli, odcinki i strefy niezbędne do weryfikacji, a także otrzymają wiedzę dot. realizacji zadań związanych z zadaniami procedowanymi w powiatowej radzie BRD.
Uczestnicy szkolenia poznają elementy niezbędne do analiz strefowych prędkości, tonażu, dzikiej zwierzyny w celu weryfikacji zgodności z przepisami, skutecznego przeciwdziałania zdarzeniom drogowym oraz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Cel szkolenia
Celem szkolenia jest przygotowanie merytoryczne pracowników administracji drogowej (zwłaszcza jednostek samorządowych) oraz projektantów dróg do sporządzania ewidencji dróg oraz informacji o drogach publicznych, zgodnie z treścią Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 16 lutego 2005r. a także do przeprowadzania okresowych przeglądów dróg zgodnie z ustawą Prawo
budowlane.
Przedstawione będą także ustalenia (interpretacje) kwestii niejednoznacznych oraz omówione będą praktyczne aspekty związane z gromadzeniem danych na potrzeby ewidencji dróg.
Uczestnicząc w webinarium dowiesz się:
Efekty webinarium:
podniesienie kompetencji w zakresie:
Uczestnicy webinarium uzyskają odpowiedzi na pytania:
Celem szkolenia jest pokazanie i rozpoznanie możliwie wszystkich aspektów specyficznych formuły „projekt i budowa” mających istotny wpływ na sprawność, koszty i formalną prawidłowość przedsięwzięć inwestycyjno-budowlanych.
Podczas szkolenia przedstawione zostaną:
Uczesnicy szkolenia m.in. poznają:
Warsztaty: 21.03.2018 |
Podstawy Road Asset Management Olsztyn |
PATRONAT HONOROWY Marszałek |
Celem szkolenia jest przedstawienie nowych przepisów, które wprowadzają nie tylko rewolucyjne zmiany w zasadach zarządzania i najmu nieruchomości państwowych ale także prywatnych, poprzez wprowadzenie nowego rozwiązania – najmu instytucjonalnego.
Cele szczegółowe szkolenia:
Uczestnicząc w szkoleniu dowiesz się o:
W zakres szkolenia wchodzi część teoretyczna oraz praktyczna.
W ramach części praktycznej zostaną przedstawione różne metody opracowania i dostosowania wyrobisk poeksploatacyjnych dla nadania im zoptymalizowanych walorów użytkowych dla środowiska i krajobrazu oraz wykorzystania społecznego. Uczestnicy kursu zapoznają się z wybranymi przykładami rekultywacji, rewitalizacji, renaturyzacji miejsc po eksploatacji surowców skalnych i będą mogli ocenić poprawność zastosowanych metod przywracania ich dla użyteczności społecznej.
W zakres szkolenia wchodzi część teoretyczna oraz praktyczna.
W ramach części praktycznej zostaną przedstawione różne metody opracowania i dostosowania wyrobisk poeksploatacyjnych dla nadania im zoptymalizowanych walorów użytkowych dla środowiska i krajobrazu oraz wykorzystania społecznego. Uczestnicy kursu zapoznają się z wybranymi przykładami krajobrazowego wykorzystania miejsc po eksploatacji surowców skalnych i będą mogli ocenić poprawność takiego użytkowania dla celów ogólnospołecznych.
Uczestnicy szkolenia zostaną przygotowani do podejmowania skutecznych działań związanych z planowaniem, organizacją i zarządzaniem projektami eventowymi. Ponadto, poznają najczęściej popełniane błędy podczas przygotowań i organizacji imprez.
Celem szkolenia jest omówienie w sposób praktyczny prowadzenia przeglądów i ich dokumentowania (wraz z przykładami sporządzania protokołów z przeglądów), a także możliwości wspomagania i wykorzystania tych przeglądów w praktyce zarządzania drogami, zwłaszcza samorządowymi.
Podczas szkolenia przedstawione zostaną:
Szkolenie w formie moderowanej dyskusji wspartej prezentacją multimedialną i omówieniem orzecznictwa, doktryny oraz przepisów prawa.
Cele szczegółowe szkolenia:
Celem szkolenia jest pokazanie sposobu zbudowania skutecznego, lojalnego i zmotywowanego zespołu pracowników fizycznych na budowie. Szkolenie prowadzone w sposób warsztatowy.
Celem szkolenia jest omówienie procesu rewitalizacji wsi z prezentacją konkretnych rozwiązań, w odniesieniu do konkretnych problemów i zagrożeń. Oprócz omówienia ogólnych wytycznych niezbędnych do stworzenia dobrego programu rewitalizacji wsi, chcemy przedstawić też mniej oczywiste rozwiązania, które mogą pomóc w realizacji projektów innowacyjnych, dostosowanych do specyfiki różnych obszarów i podkreślających indywidualne cechy wsi.
Celem szkolenia jest omówienie obowiązujących przepisów prawnych w zakresie sprawowania nadzoru nad zarządzaniem ruchem drogowym oraz wskazanie praktycznych aspektów sprawowania tej kontroli, z uwzględnieniem metodyki prowadzenia działań kontrolnych.
Cel szkolenia:
Uczestnicy szkolenia dowiedzą się m.in.:
Celem szkolenia jest podniesienie świadomości ochrony środowiska, poprzez prawidłową gospodarkę odpadami w tym w szczególności odpadami opakowaniowymi w ramach rozszerzonej odpowiedzialności przemysłu i zasady „zanieczyszczający płaci”.
Szkolenie prowadzone będzie w sposób warsztatowy, budujący zaangażowanie Uczestników, uzupełniane ćwiczeniami, dyskusjami i analizami przypadków (ćwiczenia indywidualne, w parach i małych grupach).
Uczestnicy szkolenia dowiedzą się jak interpretować zapisy prawa, które regulują zagadnienia planowania infrastruktury technicznej, a w konkretnych przypadkach mogą budzić wątpliwości.
Uczestnicy szkolenia będą mieli możliwość poznania zasad budowy planu rozwoju eksportu, źródeł pozyskiwania informacji na temat wybranych rynków, przygotowywania ofert towarów i usług zgodnie z wymogami poszczególnych rynków.
Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy na temat zasad budowania profesjonalnej strategii promocji miast i gmin, wskazanie metod, form i narzędzi decydujących o skuteczności działań informacyjno-promocyjnych adresowanych do potencjalnych inwestorów oraz omówienie możliwości finansowania działań promocyjnych oraz zasad współpracy z PAIiIZ i COIE.
Zgodnie z Planem Kontroli dokumentem Ministerstwa Finansów, ilość zaplanowanych kontroli w 2016 roku ma znacznie wzrosnąć i niepokojący jest fakt, że zdaniem Ministerstwa Finansów docelowo ponad 71% kontroli powinno zakończyć się wskazaniem nieprawidłowości. Tym samym w roku 2016 wzrośnie ryzyko objęcia podatników działaniami kontroli podatkowej. Kontrola podatkowa może stanowić początkowe stadium zarówno postępowania podatkowego, jak i karnoskarbowego - dlatego też warto się do niej przygotować.