Udział w szkoleniu pozwoli na zdobycie i poszerzenie wiedzy w zakresie:
- uwarunkowań wskazujących na realizację zadań inwestycyjnych w formule „zaprojektuj i wybuduj”
- przepisów prawnych określających elementy, które powinien zawierać Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU)
- prawidłowego przygotowania PFU i dokumentów stanowiących załącznik do PFU (praktyczne wskazówki)
W trakcie szkolenia przedstawione zostaną szczegółowe zapisy i procedury zawarte w Warunkach Kontraktu:
a także udzielone zostaną praktyczne wskazówki ich stosowania.
Podczas szkolenia m.in. omówione zostaną:
Omawiane podczas webinarium, m.in.:
pozwolą uzyskać jego uczestnikom umiejętności prawidłowej interpretacji i stosowania przepisów procedury wydawaia decyzji środowiskowych.
Podczas webinarium omówiene zostaną najważniejsze zmiany jakie wprowadza nowa ustawa, sposoby procedowania zamówień oraz realizacji umów.
Efekty webinarium:
podniesienie kompetencji w zakresie:
W E B I N A R I U M dla Beneficjentów funduszy UE
Podczas webinarium m.in. zaproponowane zostaną działania, jakie Beneficjent projektu unijnego:
może podjąć w obecnych warunkach, tak by nie zwracać otrzymanego dofinansowania.
... omówienie ustawy o ochronie przyrody oraz ustaw powiązanych w zakresie usuwania zieleni, administracyjnych kar pieniężnych oraz pielęgnacji, problemy praktyki, orzecznictwo, zmiany dot. konserwatora zabytków.
Podczas szkolenia omówione zostaną:
Celem szkolenia jest podniesienie praktycznych kompetencji kadry kierowniczej i pracowników zamawiającego oraz wykonawców w zakresie:
Podczas szkolenia przedstawione zostaną zmiany w zasadach prowadzenia postępowania egzekucyjnego. Reforma powoduje bowiem całkowite uchylenie dotychczasowej ustawy o komornikach sądowych i egzekucji, wprowadza dwie całkiem nowe ustawy: ustawę o komornikach i ustawę o kosztach komorniczych.
Podczas szkolenia zaprezentowane zostaną zmiany wprowadzone w 2018 r. odnoszące się do:
Uczestnicy zapoznają się także z orzecznictwem organów ochrony środowiska oraz sądów administracyjnych, aby właściwie interpretować i stosować przepisy prawa w praktyce.
Od nowego roku czeka nas istna rewolucja w zakresie przekształcania prawa użytkowania wieczystego w własność.
Szkolenie w formie moderowanej dyskusji wspartej prezentacją multimedialną i omówieniem orzecznictwa, doktryny oraz przepisów prawa.
Niedawne orzecznictwo NSA wskazuje na szereg negatywnych konsekwencji związanych z błędnym określeniem kwalifikowalności VAT. Dodatkowym problemem jest ogromna zmienność stanowisk organów podatkowych, które dotychczas dość liberalnie podchodziły do opodatkowania takich dofinansowań, obecnie jednak zmieniły stanowisko co do odliczania VAT związanego z inwestycjami np. wodno-kanalizacyjnymi, budową hal sportowych, basenów, sal gimnastycznych, modernizacją obiektów gminnych, targowisk, cmentarzy itp. Spory toczą się też na bazie obecnej wykładni przepisów prezentowanej przez Ministerstwo Finansów i niektóre sądy administracyjne – iż jedynym prawidłowym sposobem odliczania VAT w sektorze jest stosowanie prewspółczynnika.
Szkolenie - prowadzone w oparciu o orzecznictwo sądowe i sądowoadministracyjne - ma na celu omówienie poszczególnych faz prowadzenia nabycia nieruchomości, wywłaszczeń i przejmowania nieruchomości na potrzeby inwestycji w zakresie dróg publicznych.
Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom wiedzy w zakresie przepisów związanymi z aktualnie obowiązującymi i do pewnego stopnia planowanymi rozwiązaniami prawnymi regulującymi proces inwestycyjno-budowlany od strony zagadnień związanych z ochroną środowiska i uzyskiwania decyzji administracyjnych.
Uczestnictwo w szkoleniu pozwoli rozwiać wątpliwości kto i kiedy powienien podatkować roboty budowlane, zgodnie z obowiązującymi od 2017 roku procedurami opodatkowania robót budowlanych świadczonych przez podwykonawców.
Podczas szkolenia:
Celem szkolenia jest usystematyzowanie wiedzy w zakresie postępowania zabezpieczającego i egzekucyjnego z uwzględnieniem zmian w kodeksie postępowania cywilnego wprowadzone 8 września 2016 r. (ustawa z 15.07.2015 r. – Dz.U. poz. 1311 z 2015 r.) oraz przedstawienie nowych instrumentów służących zabezpieczeniu roszczeń w europejskim postępowaniu cywilnym (europejski nakaz zabezpieczenia).
Interaktywne szkolenie (praktycznie konsulting dla osób chcących przedyskutować ich konkretny przypadek) opierające się w głównej mierze na przykładach „z życia” oraz pracy na dokumentach. Nie ma lepszej nauki jak ta na błędach - oby cudzych. Omówione zostaną szczegółowo kwestie wymienione w temacie szkolenia w kontekście Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 1303/2013, rozporządzeń wykonawczych KE, wyroków ETS, naszych krajowych aktów prawnych oraz wytycznych. Tym samym szkolenie pomoże zapobiec korektom z tytułu nieprawidłowo udzielanych zamówień, a tym beneficjentom u których już stwierdzono nieprawidłowości wskaże jak się bronić by minimalizować zwroty.
Wybitnie interaktywne szkolenie (praktycznie konsulting dla osób chcących przedyskutować ich konkretny przypadek), prowadzone w oparciu o dokumenty, które w trakcie szkolenia są omawiane i analizowane. Udział w szkoleniu pozwala lepiej przygotować się do sięgania po środki z UE w perspektywie 2014-2020, tak by zminimalizować ryzyko zwrotu dofinansowania w okresie trwałości lub dłuższym.
Celem spotkania jest identyfikacja i dyskusja problemów „obiektywnie” rodzących się w wyniku kolizji w relacjach przepisy prawa - warunki kontraktowe FIDIC - praktyka działania podmiotów budowlanych (inwestorzy, projektanci, konsultanci, wykonawcy) oraz wymiana doświadczeń w rozwiązywaniu tych problemów.
Głównym celem warsztatów jest przekazanie wiedzy i ćwiczenie umiejętności wykonywania modeli inwestycyjnych (inwestycje w nieruchomości komercyjne) z wykorzystaniem narzędzi IT. Uczestnicy będą aktywnie brać udział we wszystkich obliczeniach.
... w tym zmiany dokonane m.in. ustawą z dnia 10 lipca 2015 r. o zmianie ustawy - Kodeks cywilny, ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw oraz ustawą z dnia 15 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw.
Na zajęcia prosimy zabrać laptop z oprogramowaniem MS Excel, gdyż podczas szkolenia skoncentrujemy się na kształtowaniu praktycznych umiejętności kalkulacji przepływów pieniężnych i analizy sprawozdań finansowych oraz oceny rentowności projektów inwestycyjnych. Uczestnicy aktywnie biorą udział w szkoleniu i są wspomagani przez trenera w przygotowaniu wszystkich obliczeń.
Celem głównym szkolenia jest zdobycie umiejętności wykonania analizy finansowej projektów inwestycyjnych, które będą dotowane z środków UE w ramach programów operacyjnych na lata 2014-2020:
Podczas szkolenia poznasz najlepsze praktyki organizacji modelu obliczeń, a także dokładnie zrozumiesz, w jaki sposób różne parametry inwestycji wpływają na wskaźniki rentowności, rachunek zysków i strat, rachunek przepływów pieniężnych, kapitał obrotowy oraz bilans. Dowiesz się jak interpretować wskaźniki analizy opłacalności oraz jak przeprowadzić analizę wrażliwości. Nauczysz się także rozpoznawać, jakie parametry inwestycji są najbardziej wrażliwe i wiążą się z najwyższym ryzykiem. Uczestnicy biorą czynny udział w warsztatach i są wspierani przez trenera w wykonaniu wszystkich obliczeń.
Szkolenie w formie moderowanej dyskusji wspartej prezentacją multimedialną i omówieniem orzecznictwa, doktryny oraz przepisów prawa.
Centralizacja stała się faktem, pierwsze JPK zostały wysłane. Rysuje się już co prawda praktyka stosowania nowych regulacji przez organy podatkowe, tematyka nie pozostaje jednak bez wątpliwości - szczególne problemy sprawiają nowe czynności opodatkowane w jednostkach budżetowych i aktywności szkół.
Szkolenie ma na celu szczegółowe omówienie przesłanek zasiedzenia służebności przesyłu z wniosków składanych przez przedsiębiorstwa przesyłowe. W trakcie szkolenia omówiony zostanie również bieżący kierunek orzekania sądów powszechnych w sprawach zasiedzenia służebności przesyłu, jak również obecnie zawisłe przed Trybunałem Konstytucyjnym pytania prawne, których rozstrzygniecie będzie miało doniosłe znaczenia dla kwestii zasiedzenia służebności przesyłu.
Szkolenie w formie moderowanej dyskusji wspartej prezentacją multimedialną i omówieniem orzecznictwa, doktryny oraz przepisów prawa.
Szkolenie w formie moderowanej dyskusji wspartej prezentacją multimedialną i omówieniem orzecznictwa, doktryny oraz przepisów prawa
Podczas szkolenia:
Uczestnicy szkolenia dowiedzą się jak interpretować zapisy prawa, które regulują zagadnienia planowania przestrzennego, a w konkretnych przypadkach mogą budzić wątpliwości.
Celem szkolenia jest zebranie i ugruntowanie wiedzy z zakresu:
Podczas szkolenia omówimy istotę cyklu życia produktu, przedstawimy:
Szkolenie o charakterze warsztatów praktycznych.
Uczestnicy szkolenia poznają zasady:
Celem szkolenia jest omówienie najnowszych zmian w ustawie, wybranych przepisów procedury administracyjnej (KPA) oraz wskazywanie odrębności proceduralnych zawartych w ustawie o planowaniu (…) celem prawidłowego prowadzenia postępowania, by decyzje nie były uchylane przez SKO/sądy administracyjne.