IKKU
  • O NAS
  • REFERENCJE
  • KONTAKT
  • POLITYKA PRYWATNOŚCI
  • FAQ

SZKOLENIA - KOMPETENCJE - SUKCES

Doświadczony zespół ekspertów,
któremu możesz zaufać

SZKOLENIA - KOMPETENCJE - SUKCES

Doświadczony zespół ekspertów,
któremu możesz zaufać

SZKOLENIA - KOMPETENCJE - SUKCES

Doświadczony zespół ekspertów,
któremu możesz zaufać

SZKOLENIA - KOMPETENCJE - SUKCES

Doświadczony zespół ekspertów,
któremu możesz zaufać

SZKOLENIA

KONFERENCJE

DORADZTWO

PROJEKTY

Roboty ziemne, nasypy i wykopy, przygotowanie podłoża dla inwestycji. Warstwy odcinające i odsączające. Wymagania przepisów i praktyka

Podczas szkolenia uczestnicy poznają role i zadania warstw ulepszonego podłoża, ich właściwości i sposób wykonania; jak również sposoby przygotowania i wzmacniania podłoża, odbiór poszczególnych warstw, a także przedstawiona zostanie analiza typowych błędów i ciekawych przypadków.

Laboratoryjne badania polowe - teoria i praktyka

 

Celem szkolenia w części teoretycznej jest przedstawienie informacji o obowiązujących normach, dotyczących badań wykonywanych podczas części praktycznej. Część praktyczna to wykonywanie badań przez uczestników szkolenia.

 

22-02-2023 Podstawowe badania mieszanek betonowych – teoria i praktyka

  22.02.2023         Rzgów  

Szkolenie obejmuje część teoretyczną (zapisy norm dotyczących badań wykonywanych podczas części praktycznej) oraz część praktyczną (udział uczestników w wykonywaniu badań)

Problematyka zagęszczania i stabilizacji gruntów w budownictwie. Technologie i ich skuteczność. Zasady projektowania i wykonawstwa

Podczas szkolenia omówione zostaną: warunki zagęszczalności gruntów, dobór mieszanek, układ warstw w nasypach, wybór metod zagęszczania i maszyn, badania zagęszczenia, pomiar wskaźników i kryteria.

Zakres badań podłoża. Wykonywanie robót geotechnicznych i geologicznych w świetle wymagań przepisów

Uczestnicy seminarium uzyskają wiedzę i umiejętności w zakresie planowania badań podłoża gruntowego w związku z planowaniem inwestycji oraz opracowywaniem:

  • opinii geotechnicznych,
  • dokumentacji badań podłoża gruntowego,
  • projektów geotechnicznych i
  • dokumentacji geologiczno-inżynierskich.

Praktyczne rozwiązania w zakresie dokumentowania i interpretacji warunków gruntowo-wodnych dla potrzeb budownictwa

Celem warsztatów jest przedstawienie sprawdzonych i niepisanych zasad dobrej praktyki:

  • terenowej, 
  • laboratoryjnej i
  • prac kameralnych.

Najczęstsze błędy w rozpoznaniu i dokumentowaniu geotechnicznym i geologiczno-inżynierskim i ich wpływ na projekty budowlano-wykonawcze. Przyczyny, konsekwencje i zapobieganie

Celem seminarium, poprzez pokazanie najczęstszych błędów i ich konsekwencji, jest przygotowanie uczestników do poprawnego rozpoznania i dokumentowania geotechnicznego i geologiczno-inżynierskiego.

Hydroizolacje w gruncie. Dobór materiałów, zasady wykonywania, detale

Celem szkolenia jest przekazanie kompleksowej wiedzy na temat zasad wykonywania hydroizolacji, doboru materiałów oraz rozwiązań tzw. trudnych i krytycznych miejsc.

Biowzmacnianie i bioremediacja gruntów w budownictwie i ochronie środowiska

Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu oczyszczania terenów zanieczyszczonych, czyli tzw. remediacji. W trakcie zajęć zostaną omówione najważniejsze definicje ustawowe, aspekty prawne oraz techniczne począwszy od badań chemicznych gruntu, poprzez opracowanie planu remediacji, na wyborze technologii oczyszczania kończąc.

Kontrola i nadzór rynku wyrobów budowlanych przez organy nadzoru budowlanego - prawa i obowiązki producentów, importerów, dystrybutorów i stosujących wyroby budowlane

Celem szkolenia jest pomoc w rozwiązaniu problemów związanych z:

  • tworzeniem deklaracji właściwości użytkowych,
  • przenoszeniem danych zawartych w tym dokumencie do informacji towarzyszącej oznakowaniu znakiem dopuszczającym do obrotu,
  • jak i występujących w trakcie poprawiania tych dokumentów w wyniku kontroli organów kontroli rynku (WINB lub GUNB).

Prawo autorskie w projektowaniu budowlanym

Podczas szkolenia zamawiający, inwestorzy, projektanci oraz architekci, m.in.:

  • dowiedzą się o sposobach legalnego korzystania z dorobku twórców oraz możliwości jego przetwarzania, jak posługiwać się prawnymi instrumentami służącymi ochronie praw twórców oraz o obowiązkach i uprawnieniach przysługujących korzystającym z cudzych utworów, w kontekście dzieł architektonicznych, budowlanych, urbanistycznych czy technicznych;
  • nauczą się jak nazywać i rozróżniać sposoby naruszenia praw twórców, 
  • nauczą się jak prawidłowo konstruować umowy z twórcami, określać pola eksploatacji itp. na utwory z branży budowlanej;
  • dowiedzą się jak prawo autorskie reguluje kwestie związane z programami komputerowymi, utworami audiowizualnymi i Internetem oraz nowymi technologiami w specyfice omawianej branży.

Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych

Podczas szkolenia omówione zostaną formalne i praktyczne aspekty tworzenia i weryfikacji przez Zamawiającego specyfikacji technicznych dla robót budowlanych, a następnie ich wykorzystania podczas projektowania oraz realizacji inwestycji budowlanych.

Diagnostyka Stanu, Przebudowa i Wzmocnienie Konstrukcji Żelbetowych

W trakcie szkolenia omówione zostaną:

  • elementy projektowania ze zwróceniem uwagi na najczęstsze błędy
  • pomiary anomalii, niedoskonałości, ubytków, etc.,
  • ocena stanu technicznego konstrukcji z podaniem przyczyn awarii,
  • metod przebudowy, napraw i wzmocnień,
  • kontrola jakości wykonawstwa ze zwróceniem uwagi na błędy wykonawcze i eksploatacyjne.

Technologie oraz metody wykorzystywane podczas wykonywania instalacji i sieci sanitarnych

Uczestnicy szkolenia otrzymają obszerną wiedzę na temat:

  • technik oraz metod wykorzystywanych podczas wykonywania instalacji i sieci sanitarnych, w tym wszystkich możliwych metod ich łączenia 
  • zagadnień BHP stosowanych przy ww. pracach

GEOSYNTETYKI: charakterystyka, dobór, założenia projektowe, zasady wbudowywania oraz specyfikowanie

Celem seminarium jest usystematyzowanie wiedzy z zakresu geosyntetyków, z uwzględnieniem ich podziału oraz funkcji w konstrukcjach inżynierskich, a także zwrócona zostanie uwaga na specyfikowanie w SST parametrów doboru geosyntetyków.

Odpowiedzialność uczestników inwestycji w kontekście ostatnio dokonanych zmian w zakresach rozpoznawania podłoży, obliczania nośności i stateczności konstrukcji

Do udziału zapraszamy projektantów branż inżynieryjno-konstrukcyjnych, geotechników, drogowców i hydrotechników.

Dokumentacja geotechniczna i geologiczno-inżynierska w procesie inwestycyjnym. Aktualne wymagania prawne. Zmiany i komentarze

Do udziału zapraszamy projektantów branż inżynieryjno-konstrukcyjnych, geotechników, drogowców i hydrotechników.

Roboty ziemne przy realizacji obiektów budowlanych i instalacji podziemnych - zabezpieczenie wykopów

W trakcie seminarium omówione zostaną problemy odwodnienia wykopów, zabezpieczenia dna i skarp oraz wpływu na obiekty sąsiadujące lub istniejące uzbrojenie podziemne. W materiałach znajdą się m.in. liczne przykłady obliczeniowe systemów odwodnienia wykopów, nomogramy i tabele do obliczania wydatku studni depresyjnych.

Tarasy i balkony z drenażowym i powierzchniowym odprowadzeniem wody

Podczas szkolenia omówione zostaną:

  • przyczyny uszkodzeń,
  • koncepcje odwodnienia,
  • zagadnienia ochrony cieplnej,
  • zabezpieczenia przed kondensacją wilgoci,
  • sposoby wykonania detali takich jak okapy, dylatacje, wpusty, itp.

Projektowanie konstrukcji budowlanych, nasypów, murów oporowych oraz stromych skarp z zastosowaniem geosyntetyków

Podczas seminarium przedstawione zostaną podstawowe zasady obliczania potrzebnych parametrów do wzmacniania nasypów, konstruowania stromych skarp ze zbrojeniem jak murów oporowych. Przykłady zamieszczone w materiałach i omówione w trakcie seminarium będą wyczerpywać podstawowe zastosowania. Ciekawostką będzie omówienie i przedstawienie najczęściej używanych programów komputerowych.

Wyroby i urządzenia stosowane w budownictwie

Przybliżenie zagadnień stosowania wyrobów budowlanych, a także urządzeń elektrycznych i radiowych, zbiorników i urządzeń ciśnieniowych, urządzeń dźwigowych w świetle ustawy o wyrobach budowlanych i aktów wykonawczych obowiązujących od 1 stycznia 2017 r.

Renowacja zawilgoconych i zasolonych budynków

Uczestnicy szkolenia dowiedzą się jak identyfikować, a następnie rozwiązywać problemy związane z odtwarzaniem hydroizolacji i renowacją zawilgoconych i zasolonych budynków.

Proces inwestycyjny budowlany w świetle zmian przepisów prawa budowlanego oraz warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie

Celem szkolenia jest udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania:

  • Jakie przepisy prawa regulują proces inwestycyjny budowlany?
  • Jak od strony formalnej prawidłowo zaplanować i przygotować się do realizacji robót remontowych?
  • Jakie obowiązki wynikają z przepisów prawa przy realizacji robót budowlanych, kiedy pozwolenie na budowę, kiedy zgłoszenie, a kiedy formalności nie są wymagane?

Zintegrowane systemy monitoringu w czasie rzeczywistym obiektów inżynierskich ze szczególnym uwzględnieniem technologii światłowodowej w odniesieniu do projektu Przemysł 4.0

Szkolenie ma na celu zaprezentowanie uczestnikom tematyki monitoringu w czasie rzeczywistym konstrukcji inżynierskich oraz cech fizykalnych różnego rodzaju obiektów ze szczególnym uwzględnieniem technologii za pomocą czujników światłowodowych.

Rozpoznawanie i badanie gruntów w trakcie budowy

Celem seminarium jest przedstawienie aktualnych wymagań prawnych w odniesieniu do rozpoznania podłoży gruntowych, poboru próbek i badań z uwzględnieniem stopnia skomplikowania warunków gruntowych i przyjętej kategorii geotechnicznej obiektu. Omówione zostaną:

  • weryfikacja dokumentacji i najczęstsze nieprawidłowości w sposobie badań i opisywania ich wyników.
  • rodzaje pobieranych próbek gruntów, ich klasy jakości i zgodność z Eurokodem 7-2 i Rozporządzeniami.

Procedury ustalania geotechnicznych warunków posadowienia jako podstawa właściwego projektowania i realizacji inwestycji. Uwarunkowania prawne

Podczas szkolenia:

  • dowiesz się jak powinny wyglądać poszczególne dokumentacje geotechniczne;
  • zaprezentowane zostaną typowe rozbieżności i błędy w rozpoznawaniu podłoży gruntowych;
  • omówione zostaną konsekwencje prawne i odpowiedzialność poszczególnych grup zawodowych za źle przeprowadzone badania.

Dokumentowanie podłoża i projekty budowlano-wykonawcze w procesie inwestycyjnym

Zakres szkolenia opiera się na praktycznych wskazówkach jak powinny wyglądać poszczególne dokumentacje geotechniczne, tak aby spełnić wymogi prawne w tym zakresie, w tym m.in:

  • przedstawiona zostanie rola konstruktora, geologa i inżyniera geotechnika przy ustalaniu geotechnicznych warunków posadowienia i zakresu ich odpowiedzialności;
  • zaprezentowane zostaną typowe rozbieżności i błędy w rozpoznawaniu podłoży gruntowych;
  • omówione zostaną konsekwencje prawne i odpowiedzialność poszczególnych grup zawodowych za źle przeprowadzone badania.

Nowoczesne metody wzmacniania gruntów - drenaże pionowe i kolumny

Podczas szkolenia przedstawione (omówione) zostaną:

  • sposoby uzdatniania podłoży słabonośnych z optymalizacją kosztowoorganizacyjną technologii;
  • specyficzne właściwości gruntów, w tym organiczne waspekcie obliczania przyspieszenia procesów konsolidacji i wzrostu nośności podłoża przy zastosowaniu kolumn DSM i Jet-grouting oraz drenażu pionowego;
  • przykłady obliczeniowe dla odpowiedniego zaprojektowania kolumn i drenaży, czasu konsolidacji podłoża, rozstawu kolumn i drenów pionowych, wzrostu nośności podłoża jak i analiza efektów ekonomicznych i organizacyjnych związanych z przyjęciem tych technologii;
  • zjawiska zachodzące w podłożu słabonośnym związane z przyspieszeniem procesów konsolidacji oraz niebezpieczeństwem wystąpienia składowych poziomych sił ścinających w skrajnych kolumnach - przykłady.

Ustalanie geotechnicznych warunków posadowienia. Uwarunkowania prawne

Podczas seminarium zaprezentowane zostaną typowe rozbieżności i błędy w rozpoznawaniu podłoży gruntowych. Omówione zostaną też konsekwencje prawne i odpowiedzialność poszczególnych grup zawodowych za źle przeprowadzone badania.

Rentowność i ryzyko inwestycji gminnych i komercyjnych biogazowni rolniczych

Podczas dwudniowych warsztaów przedstawione zostaną wszystkie etapy tworzenia przygotowania inwestycji budowy biogazowni rolniczej z technologią hydrolizy. Biogazownie takiego typu pracują już między innymi w Niemczech i Austrii. W Polsce na dzień dzisiejszy są dopiero w fazie budowy.

Analiza, która będzie przeprowadzona na warsztatach obejmuje:

Dokumentowanie geotechniczne i geologiczno-inżynierskie na terenach górzystych, krasowych i osuwiskowych. Aktualne wymagania prawne

Podczas szkolenia zostaną omówione:rozmieszczanie i głębokość punktów badawczych zjawisk i procesów geodynamicznych z uwzględnieniem form krasowych, zwietrzelinowych i osuwiskowych, obowiązujące procedury administracyjne jak i oblicz anie stanów granicznych dla posadawiania obiektów budowlanych. 

Zmiany w prawie budowlanym. Nowe wymagania energetyczne dla budynków

Podczas szkolenia przedstawione zostaną zmiany w Ustawie Prawo budowlane oraz aktach wykonawczych mające wpływ na proces inwestycyjno-budowlany w aspekcie wymagań energetycznych.

Wyroby budowlane - aktualne zasady wprowadzania do obrotu i stosowania

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z wymogami dotyczącymi wprowadzania wyrobów budowlanych na rynku polskim określonymi Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. ustanawiającym zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylające dyrektywę Rady 89/106/EWG, ustawą o wyrobach budowlanych i przepisami skorelowanymi, w tym znakowanie wyrobów znakiem CE i znakiem budowlanym.

Metody ustalania nośności podłoża drogowego - wymagania i badania

Podczas szkolenia przedstawione zostaną metody ustalania nośności podłoża drogowego, które są ważnym elementem wznoszenia konstrukcji nasypów, wykonywania zasypek, makroniwelacji jak i odbioru podłoża gruntowego w wykopach.

Dokumentowanie geotechniczne i geologicznoinżynierskie na obszarach nadmorskich oraz dolin i delt rzek. Aktualne wymagania prawne

Podczas szkolenia zostaną omówione: rozmieszczanie i głębokość punktów badawczych zjawisk i procesów geodynamicznych z uwzględnieniem terenów podmokłych i bagiennych, w złożonych warunkach hydrodynamicznych zmienionych glacitektonicznie, na obszarach nadmorskich oraz w dolinach i deltach rzek, obowiązujące procedury administracyjne jak i obliczanie stanów granicznych dla posadawiania obiektów budowlanych.

Dokumentowanie geotechniczne i geologiczno-inżynierskie na obszarach szkód górniczych i osuwiskowych. Aktualne wymagania prawne

Podczas szkolenia zostaną omówione:rozmieszczanie i głębokość punktów badawczych zjawisk i procesów geodynamicznych z uwzględnieniem form krasowych, osuwiskowych, szkód górniczych i zapadowych,obowiązujące procedury administracyjne jak i obliczanie stanów granicznych dla posadawiania obiektów budowlanych.

Drenaż pionowy jako sposób na przyspieszoną konsolidację gruntu. Podstawowe obliczenia

Podczas szkolenia m.in. przedstawione zostaną przykłady obliczeniowe dla odpowiedniego zaprojektowania czasu konsolidacji podłoża, rozstawu drenów pionowych, wzrostu nośności podłoża jak i analiza efektów ekonomicznych i organizacyjnych związanych z przyjęciem tej technologii. Omówione zostaną również zjawiska zachodzące w podłożu słabonośnym związane z przyspieszeniem procesów konsolidacji oraz sposoby wyboru odpowiednich drenów syntetycznych w aspekcie spadku wydatku i wodoprzepuszczalności w czasie pracy całego układu.

Rozpoznawanie i badanie gruntów w trakcie budowy

Podczas szkolenia odbędą się praktyczne ćwiczenia w rozpoznawaniu makroskopowym podstawowych cech gruntów na przygotowanych próbkach gruntów i ich identyfikacja.

Bezdotykowe pomiary deformacji obiektów inżynierskich, pomiaru objętości, powierzchni i oceny stanu technicznego konstrukcji

Szkolenie ma na celu zaprezentowanie uczestnikom tematyki bezdotykowego pomiaru deformacji oraz realizacji innych zadań inżynierskich - głownie z użyciem skanerów laserowych.

Zagospodarowanie wody z terenów zurbanizowanych

Szkolenie ma na celu zapoznanie uczestników z teorią i praktyką dotyczącą wód opadowych w środowisku, pod kątem ich efektywnego zagospodarowania i wykorzystania.

Inwentaryzacja uszkodzeń obiektów inżynierskich wraz z okresowym monitoringiem ich stanu technicznego

Szkolenie ma na celu zaprezentowanie uczestnikom tematyki bezdotykowej inwentaryzacji spękań oraz uszkodzeń obiektów inżynierskich. Przekazane zostaną także informacje na temat zintegrowanych systemów monitoringu konstrukcji.

Szerokie stosowanie geosyntetyków w budownictwie oraz prezentacja programów komputerowych do optymalizacji ich doboru

Celem szkolenie jest usystematyzowanie wiedzy nt. geosyntetyków stosowanych w różnych dziedzinach budownictwa wraz z przykładami praktycznego doboru i obliczania potrzebnych parametrów dla optymalizacji zastosowań. Przedstawione zostaną funkcje i prawidłowości w doborze odpowiednich materiałów dla określonych zadań i obiektów.

Zmiany warunków technicznych dla nowobudowanych budynków w 2017

Szkolenie w formie moderowanej dyskusji wspartej prezentacją multimedialną i omówieniem orzecznictwa, doktryny oraz przepisów prawa.

Efektywność energetyczna. Audyt ISO, zarządzanie i pomiary

Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy nt. racjonalnego wykorzystania energii, zasad funkcjonowania System Zarządzania Energię (SZE) zgodnego z ISO i korzyściami z jego wdrażania.

Bezwykopowa renowacja sieci podziemnych

Podczas szkolenia uczetnicy dowiedzą się jak zoptymalizować dobór właściwej technologii do konkretnej inwestycji.

Rozwiązania architektoniczno-konstrukcyjne gwarantujące ochronę cieplną w budownictwie energooszczędnym

Głównym celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z energooszczędnymi trendami w zakresie rozwiązań architektonicznych i materiałowych.

Podstawy zintegrowanego monitoringu obiektów inżynierskich

Szkolenie ma na celu zaprezentowanie uczestnikom tematyki monitoringu geodezyjno-budowlanego w odniesieniu do różnego rodzaju obiektów inżynierskich (w aspekcie prawnym, technicznym oraz realizacyjnym).

Prawne oraz techniczne aspekty geodezyjnego opracowania projektów budowlanych z uwzględnieniem monitoringu inżynierskiego

Uczestnicy szkolenia zapoznają się z aspektami prawnymi, technicznymi oraz programowymi geodezyjnego opracowania projektu budowlanego. Przedstawiona zostanie także problematyka modelowania pozyskanych danych oraz analiza ich dokładności. Zaprezentowane zostaną różne rozwiązania w zakresie systemów monitoringu inżynierskiego odniesione do różnego rodzaju obiektów budowlanych.

Pompy ciepła i fotowoltaika - praktycznie czyli ciepło i elektryczność z OZE dla każdego

Uczestnicy szkolenia poznają technologie pomp ciepła i instalacji fotowoltaicznych w kontekście efektywnego zaopatrzenia w ciepło i energię elektryczną współczesnych budynków.

Nowoczesne rozwiązania instalacyjne w budownictwie energooszczędnym

Uczestnicy szkolenia poznają obecne i przyszłe trendy instalacyjne gwarantujące energooszczędność użytkowanych obiektów.

NASI PARTNERZY