Podczas szkolenia uczestnicy poznają role i zadania warstw ulepszonego podłoża, ich właściwości i sposób wykonania; jak również sposoby przygotowania i wzmacniania podłoża, odbiór poszczególnych warstw, a także przedstawiona zostanie analiza typowych błędów i ciekawych przypadków.
Celem szkolenia w części teoretycznej jest przedstawienie informacji o obowiązujących normach, dotyczących badań wykonywanych podczas części praktycznej. Część praktyczna to wykonywanie badań przez uczestników szkolenia.
22.02.2023
Rzgów
Szkolenie obejmuje część teoretyczną (zapisy norm dotyczących badań wykonywanych podczas części praktycznej) oraz część praktyczną (udział uczestników w wykonywaniu badań)
Podczas szkolenia omówione zostaną: warunki zagęszczalności gruntów, dobór mieszanek, układ warstw w nasypach, wybór metod zagęszczania i maszyn, badania zagęszczenia, pomiar wskaźników i kryteria.
Uczestnicy seminarium uzyskają wiedzę i umiejętności w zakresie planowania badań podłoża gruntowego w związku z planowaniem inwestycji oraz opracowywaniem:
Celem warsztatów jest przedstawienie sprawdzonych i niepisanych zasad dobrej praktyki:
Celem seminarium, poprzez pokazanie najczęstszych błędów i ich konsekwencji, jest przygotowanie uczestników do poprawnego rozpoznania i dokumentowania geotechnicznego i geologiczno-inżynierskiego.
Celem szkolenia jest przekazanie kompleksowej wiedzy na temat zasad wykonywania hydroizolacji, doboru materiałów oraz rozwiązań tzw. trudnych i krytycznych miejsc.
Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu oczyszczania terenów zanieczyszczonych, czyli tzw. remediacji. W trakcie zajęć zostaną omówione najważniejsze definicje ustawowe, aspekty prawne oraz techniczne począwszy od badań chemicznych gruntu, poprzez opracowanie planu remediacji, na wyborze technologii oczyszczania kończąc.
Celem szkolenia jest pomoc w rozwiązaniu problemów związanych z:
Podczas szkolenia zamawiający, inwestorzy, projektanci oraz architekci, m.in.:
Podczas szkolenia omówione zostaną formalne i praktyczne aspekty tworzenia i weryfikacji przez Zamawiającego specyfikacji technicznych dla robót budowlanych, a następnie ich wykorzystania podczas projektowania oraz realizacji inwestycji budowlanych.
W trakcie szkolenia omówione zostaną:
Uczestnicy szkolenia otrzymają obszerną wiedzę na temat:
Celem seminarium jest usystematyzowanie wiedzy z zakresu geosyntetyków, z uwzględnieniem ich podziału oraz funkcji w konstrukcjach inżynierskich, a także zwrócona zostanie uwaga na specyfikowanie w SST parametrów doboru geosyntetyków.
Do udziału zapraszamy projektantów branż inżynieryjno-konstrukcyjnych, geotechników, drogowców i hydrotechników.
Do udziału zapraszamy projektantów branż inżynieryjno-konstrukcyjnych, geotechników, drogowców i hydrotechników.
W trakcie seminarium omówione zostaną problemy odwodnienia wykopów, zabezpieczenia dna i skarp oraz wpływu na obiekty sąsiadujące lub istniejące uzbrojenie podziemne. W materiałach znajdą się m.in. liczne przykłady obliczeniowe systemów odwodnienia wykopów, nomogramy i tabele do obliczania wydatku studni depresyjnych.
Podczas szkolenia omówione zostaną:
Podczas seminarium przedstawione zostaną podstawowe zasady obliczania potrzebnych parametrów do wzmacniania nasypów, konstruowania stromych skarp ze zbrojeniem jak murów oporowych. Przykłady zamieszczone w materiałach i omówione w trakcie seminarium będą wyczerpywać podstawowe zastosowania. Ciekawostką będzie omówienie i przedstawienie najczęściej używanych programów komputerowych.
Przybliżenie zagadnień stosowania wyrobów budowlanych, a także urządzeń elektrycznych i radiowych, zbiorników i urządzeń ciśnieniowych, urządzeń dźwigowych w świetle ustawy o wyrobach budowlanych i aktów wykonawczych obowiązujących od 1 stycznia 2017 r.
Uczestnicy szkolenia dowiedzą się jak identyfikować, a następnie rozwiązywać problemy związane z odtwarzaniem hydroizolacji i renowacją zawilgoconych i zasolonych budynków.
Celem szkolenia jest udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania:
Szkolenie ma na celu zaprezentowanie uczestnikom tematyki monitoringu w czasie rzeczywistym konstrukcji inżynierskich oraz cech fizykalnych różnego rodzaju obiektów ze szczególnym uwzględnieniem technologii za pomocą czujników światłowodowych.
Celem seminarium jest przedstawienie aktualnych wymagań prawnych w odniesieniu do rozpoznania podłoży gruntowych, poboru próbek i badań z uwzględnieniem stopnia skomplikowania warunków gruntowych i przyjętej kategorii geotechnicznej obiektu. Omówione zostaną:
Podczas szkolenia:
Zakres szkolenia opiera się na praktycznych wskazówkach jak powinny wyglądać poszczególne dokumentacje geotechniczne, tak aby spełnić wymogi prawne w tym zakresie, w tym m.in:
Podczas szkolenia przedstawione (omówione) zostaną:
Podczas seminarium zaprezentowane zostaną typowe rozbieżności i błędy w rozpoznawaniu podłoży gruntowych. Omówione zostaną też konsekwencje prawne i odpowiedzialność poszczególnych grup zawodowych za źle przeprowadzone badania.
Podczas dwudniowych warsztaów przedstawione zostaną wszystkie etapy tworzenia przygotowania inwestycji budowy biogazowni rolniczej z technologią hydrolizy. Biogazownie takiego typu pracują już między innymi w Niemczech i Austrii. W Polsce na dzień dzisiejszy są dopiero w fazie budowy.
Analiza, która będzie przeprowadzona na warsztatach obejmuje:
Podczas szkolenia zostaną omówione:rozmieszczanie i głębokość punktów badawczych zjawisk i procesów geodynamicznych z uwzględnieniem form krasowych, zwietrzelinowych i osuwiskowych, obowiązujące procedury administracyjne jak i oblicz anie stanów granicznych dla posadawiania obiektów budowlanych.
Podczas szkolenia przedstawione zostaną zmiany w Ustawie Prawo budowlane oraz aktach wykonawczych mające wpływ na proces inwestycyjno-budowlany w aspekcie wymagań energetycznych.
Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z wymogami dotyczącymi wprowadzania wyrobów budowlanych na rynku polskim określonymi Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. ustanawiającym zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylające dyrektywę Rady 89/106/EWG, ustawą o wyrobach budowlanych i przepisami skorelowanymi, w tym znakowanie wyrobów znakiem CE i znakiem budowlanym.
Podczas szkolenia przedstawione zostaną metody ustalania nośności podłoża drogowego, które są ważnym elementem wznoszenia konstrukcji nasypów, wykonywania zasypek, makroniwelacji jak i odbioru podłoża gruntowego w wykopach.
Podczas szkolenia zostaną omówione: rozmieszczanie i głębokość punktów badawczych zjawisk i procesów geodynamicznych z uwzględnieniem terenów podmokłych i bagiennych, w złożonych warunkach hydrodynamicznych zmienionych glacitektonicznie, na obszarach nadmorskich oraz w dolinach i deltach rzek, obowiązujące procedury administracyjne jak i obliczanie stanów granicznych dla posadawiania obiektów budowlanych.
Podczas szkolenia zostaną omówione:rozmieszczanie i głębokość punktów badawczych zjawisk i procesów geodynamicznych z uwzględnieniem form krasowych, osuwiskowych, szkód górniczych i zapadowych,obowiązujące procedury administracyjne jak i obliczanie stanów granicznych dla posadawiania obiektów budowlanych.
Podczas szkolenia m.in. przedstawione zostaną przykłady obliczeniowe dla odpowiedniego zaprojektowania czasu konsolidacji podłoża, rozstawu drenów pionowych, wzrostu nośności podłoża jak i analiza efektów ekonomicznych i organizacyjnych związanych z przyjęciem tej technologii. Omówione zostaną również zjawiska zachodzące w podłożu słabonośnym związane z przyspieszeniem procesów konsolidacji oraz sposoby wyboru odpowiednich drenów syntetycznych w aspekcie spadku wydatku i wodoprzepuszczalności w czasie pracy całego układu.
Podczas szkolenia odbędą się praktyczne ćwiczenia w rozpoznawaniu makroskopowym podstawowych cech gruntów na przygotowanych próbkach gruntów i ich identyfikacja.
Szkolenie ma na celu zaprezentowanie uczestnikom tematyki bezdotykowego pomiaru deformacji oraz realizacji innych zadań inżynierskich - głownie z użyciem skanerów laserowych.
Szkolenie ma na celu zapoznanie uczestników z teorią i praktyką dotyczącą wód opadowych w środowisku, pod kątem ich efektywnego zagospodarowania i wykorzystania.
Szkolenie ma na celu zaprezentowanie uczestnikom tematyki bezdotykowej inwentaryzacji spękań oraz uszkodzeń obiektów inżynierskich. Przekazane zostaną także informacje na temat zintegrowanych systemów monitoringu konstrukcji.
Celem szkolenie jest usystematyzowanie wiedzy nt. geosyntetyków stosowanych w różnych dziedzinach budownictwa wraz z przykładami praktycznego doboru i obliczania potrzebnych parametrów dla optymalizacji zastosowań. Przedstawione zostaną funkcje i prawidłowości w doborze odpowiednich materiałów dla określonych zadań i obiektów.
Szkolenie w formie moderowanej dyskusji wspartej prezentacją multimedialną i omówieniem orzecznictwa, doktryny oraz przepisów prawa.
Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy nt. racjonalnego wykorzystania energii, zasad funkcjonowania System Zarządzania Energię (SZE) zgodnego z ISO i korzyściami z jego wdrażania.
Podczas szkolenia uczetnicy dowiedzą się jak zoptymalizować dobór właściwej technologii do konkretnej inwestycji.
Głównym celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z energooszczędnymi trendami w zakresie rozwiązań architektonicznych i materiałowych.
Szkolenie ma na celu zaprezentowanie uczestnikom tematyki monitoringu geodezyjno-budowlanego w odniesieniu do różnego rodzaju obiektów inżynierskich (w aspekcie prawnym, technicznym oraz realizacyjnym).
Uczestnicy szkolenia zapoznają się z aspektami prawnymi, technicznymi oraz programowymi geodezyjnego opracowania projektu budowlanego. Przedstawiona zostanie także problematyka modelowania pozyskanych danych oraz analiza ich dokładności. Zaprezentowane zostaną różne rozwiązania w zakresie systemów monitoringu inżynierskiego odniesione do różnego rodzaju obiektów budowlanych.
Uczestnicy szkolenia poznają technologie pomp ciepła i instalacji fotowoltaicznych w kontekście efektywnego zaopatrzenia w ciepło i energię elektryczną współczesnych budynków.
Uczestnicy szkolenia poznają obecne i przyszłe trendy instalacyjne gwarantujące energooszczędność użytkowanych obiektów.